لاغری با لیپوماتیک:مزایا،معایب،دوره نقاهت و رژیم غذایی بعد از درمان

0

لاغری با لیپوماتیک مزایا،معایب،دوره نقاهت و رژیم غذایی بعد از درمان

تجمعات چربی موضعی احتمالا یکی از شایع‌ترین مشکلات وزنی در سال های اخیر است. شیوه زندگی روزمره همراه با گرایش‌های ژنتیکی باعث می‌شود تا برخی از قسمت‌های بدن چربی بیشتری از دیگر قسمت‌ها داشته باشد که با رژیم غذایی یا ورزش حل نمی‌شود. غلبه بر مشکل تفاوت تجمعات چربی در قسمت‌های مختلف بدن ما دشوار به نظر می‌رسد. از بین رفتن چربی از کمر، باسن و ران بسیار خسته کننده است، حتی با رژیم غذایی سخت.

لیپوماتیک جدیدترین دستگاه لاغری طراحی شده با تکنولوژی پیشرفته است. این روش عملی است که مکش کل چربی را در یک برنامه واحد، بدون بی‌هوشی، بخیه، بجا گذاشتن رد یا درد، تضمین می‌کند، بنابراین این روش با مرمت کردن پوست پس از مکش چربی، یک سفتی تقریبا کامل را به ارمغان می‌آورد.

این سیستم به فرد اجازه می‌دهد تا پس از عمل سریع و راحت به زندگی عادی برگردد.

مناطق کاربرد عبارتند از فیله بالای پشت، شکم، پاها، قسمت داخلی پا، کمر، بازوها و غب‌غب.

در صورت لزوم، چربی برداشته می‌شود و در صورت لزوم می‌تواند در همه موارد به عنوان پر کننده مجددا به بدن تزریق شود.

لیپوماتیک از روشی متفاوتی از لیپوساکشن معمولی استفاده می‌کند، جراح برشی را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند، سپس تونل‌هایی ایجاد می‌کند تا دستگاه کانولا بتواند به مناطق محتوی چربی برسد، بعد از ایجاد تونل، ماده بی‌هوشی به بیمار تزریق می‌شود، بنابراین روش بدون درد است.

اگر درمان‌های دیگری مانند لیپوساکشن را در گذشته امتحان کرده‌اید و رضایت کامل نداشته‌اید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش لیپوماتیک و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188762832 تماس حاصل فرمایید.

معرفی روش لیپوماتیک


معرفی روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یک تکنولوژی تخصصی است که یک ارتعاش ثابت ایجاد می‌کند. با لیپوماتیک، جراح می‌تواند بدون استفاده از نیروی فیزیکی، که در روش لیپوساکشن استاندارد طبیعی است، عمل را به آرامی انجام دهد.

این به این معنی است که دقت حرکت در طول عملیات همیشه باقی می‌ماند و به این معنی است که عملیات کوتاه‌تر و زمان بهبودی بهتر است.

لیپوماتیک یک دستگاه با تاییدیه FDA (سازمان غذا و دارو) است که روش سنتی انجام لیپوساکشن را ارتقاء داده و باعث می‌شود آن را در حین اطمینان از تجربیات دلپذیر برای بیمار در تمام مراحل، ایمن و موثر نگه دارد.

تکنولوژی پیشرفته لیپوماتیک امکان جداسازی چربی را در حجم زیاد و به دقت فراهم می‌آورد و دسترسی به قسمت‌های دشوار و ظریف بدن مانند باسن، ران‌ها و زانو‌ها را ایجاد می‌کند، که باعث کاهش زمان عمل و همچنین دوره بهبودی بیمار می‌شود.

مزایای لیپوماتیک


مزایای لیپوماتیک

 • امن، موثر و آسان است
 • اگر کانولا با بافت‌های غیر چربی برسد، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را فراهم می‌آورد
 • کم درد یا بدون درد است به این دلیل است که آن را lipo نیز می‌نامند
 • اجازه می‌دهد تا کشش پوست بسیار عالی باشد و در نتیجه ظاهر و نتیجه برای پوست شما بهتر است
 • مدت زمان کوتاه‌تر است
 • بهبود سریع به دلیل خونریزی و تورم کمتر
 • ارزان‌تر
 • می‌تواند مناطق دشوار و ظریف را هدف قرار دهد
 • هیچ بافت دیگری در پوست آسیب نخواهد دید
 • استفاده از فرکانس لرزش که آن را در هنگام استفاده از تنها بی‌حسی موضعی راحت‌تر می‌کند

لیپوماتیک چگونه عمل می‌کند؟


لیپوماتیک چگونه عمل می‌کند؟

لیپوماتیک دستگاهی است که با کمک هواپیما فشرده شده است که به یک کانولا متصل است که به طور خودکار ۳۶۰ درجه چرخش می‌یابد. کانولا دارای یک حرکت ارتعاشی ثابت است که به طور موثری سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌ها به شکل ذرات ریز و پایدار درمی‌آورد و باعث می‌شود کل تجربه برای بیمار بسیار آرام باشد.

این دستگاه بسیار راحت است به طوری که اجازه می‌دهد جراحان پلاستیک به دقت متمرکز شوند تا بهترین نتایج را داشته باشند.

چرا یک فرد باید از استفاده کند؟


اگر کسی به دنبال حذف چربی پایدار سریع، مقرون به صرفه و با حداقل درد و یا بجا گذاشتن رد است، لیپوماتیک یک راه کار موثر است. لیپوماتیک یک تکنولوژی جدید پیشرفته تخصصی است که تمام مزایای لیپوساکشن را بدون به همراه داشتن معایب آن فراهم می‌کند. لیپوماتیک یک فرآیند بسیار سریع و ملایم‌تر است. با استفاده از تکنولوژی هوای فشرده همراه با یک کانولا (یک لوله نازک به داخل حفره وریدی و یا بدن برای توزیع دارو) که ۳۶۰ درجه چرخش می‌کند، جراحان ما می‌توانند عملیات را به آرامی انجام دهند بدون استفاده از نیروی فیزیکی که در لیپوساکشن استاندارد طبیعی است.

چرخش ۳۶۰ درجه کانولا به طور خودکار منحصر به فرد است زیرا امکان تقسیم شدن چربی به ذرات ریز و پایدار به طور خودکار و همچنین آسپیراسیون آن به طور همزمان را فراهم می‌آورد. این تکنولوژی یک ارتعاش ثابت ایجاد می‌کند که دقت حرکت در طول عملیات همیشه ثابت باقی می‌ماند. این بدان معنی است که عملیات کوتاه‌تر و زمان بهبودی بهتر است. علاوه بر این، لیپوماتیک اجازه می‌دهد تا جراح آزادانه سلول‌های چربی بدون ایجاد اختلال در بافت‌های دیگر در پوست بردارد.

آیا لیپوپروتئین‌ها و حاملگی با هم تناقض دارند؟


یکی از نگرانی‌های افرادی که مایل به انجام لیپوماتیک هستند، این است که در آینده نمی‌توانند باردار شوند، در حالی که این نگرانی به طور کامل غیر ضروری است و همانطور که گفته شد، هیچ مانعی برای بارداری وجود ندارد.

برخی افراد بر این باورند که پس از تخلیه چربی شکم، الاستیسیته خود را از دست می‌دهند و در دوران بارداری دچار مشکل می‌شوند، که تصوری غلط است. لازم به ذکر است که لیپوماتیک دارای توانایی بالا بردن یا لیفتینگ پوست است، به همین دلیل پس از آن پوست شل نمی‌شود و نمی‌افتد، اما این بدان معنی نیست که پوست الاستیسیته خود را از دست می‌دهد.

فردی که لیپوماتیک انجام داده است، پس از آن به راحتی می‌تواند باردار شود و هیچ مشکلی با بارداری وجود ندارد. در جراحی لیپوماتیک، هیچ برش طولی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود، بلکه از طریق یک برش بسیار ظریف کانولا به پوست می‌رسد. با این حال، توصیه می‌شود که زنانی که قصد تغذیه نوزاد خود با شیر مادر را دارند، برای لیپوماتیک عجله نکنند و این کار را پس از زایمان انجام دهند، زیرا بعد از بارداری، پوست کمی شل و آویزان می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل لیپوماتیک


بیماران اغلب از اهمیت مراقبت پس از عمل برای درمان خود اطلاع ندارند. اهداف مراقبت پس از عمل لیپوساکشن عبارتند از:

 • تضمین صاف شدن پوست
 • سرعت بخشیدن به بهبودی، و همچنین کاهش تورم و کبودی
 • حذف مایعات و سرم
 • کنترل عفونت

این فعالیت‌ها بخشی از بسته مراقبت بعد از عمل است که به عنوان بخشی از درمان در کلینیک انجام می‌شود.

رژیم پس از جراحی لیپوماتیک


توصیه می‌شود بعد از روش لیپوماتیک با مشورت پزشک خود مقدار چربی در رژیم غذایی پایین و مقدار میوه، سبزیجات و پروتئین‌های سبک در رژیم غذاییتان بالا باشد. این پروتئین‌ها باید از منابعی مانند گوشت سفید، گوشت مرغ و غذاهای دریایی تأمین شود.

آمبولی در لیپوماتیک


آمبولی زمانی رخ می‎دهد که یک ماده (جامد، مایع یا گاز) در درون رگ حرکت و به محل دیگری از بدن وارد می‎شود. آمبولی موجب مسدود شدن رگ‌های خونی و در نتیجه بروز علائم نارسایی در عضو می‎شود. با توجه به اینکه این خطر ممکن است عامل نقص عضو باشد، به همین خاطر توجه به آن ضرورت می‎یابد. اما اینکه لیپوماتیک عامل مسدود شدن رگ‌های خونی است کمی جای بحث دارد. چربی‌ها توسط این دستگاه ذوب و سپس از بدن خارج می‎شوند. بنابراین هیچ چربی به بدن وارد نمی‌شود که عامل مسدود شدن رگ‌های خونی باشد.

خطرات و عوارض لیپوماتیک


لیپوماتیک بدون ریسک است زیرا از تکنیک ویبرولیپوساکشن استفاده می‌کند. این دستگاه زمانی که به یک منطقه غیر فیبری مانند رگ‌ها و یا شریان‌ها که می‌تواند به صورت دستی لمس شود می‌رسد، به طور خودکار متوقف می‌شود.

عوارض بعد از عمل لیپوماتیک در مقایسه با عمل لیپوساکسیون کمتر است. عوارض لیپوماتیک به شرح زیر است:

 • چنانچه فرد به لیدوکایین حساس باشد ممکن است مسومیت ایجاد شود، اما این مشکل قبل از عمل قابل پیشگیری می‌باشد.
 • در کسانیکه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین‌، وارفارین و .. مصرف می‌کنند ممکن است خونریزی و کبودی مشاهده شود که با توجه به نوع دارو می‌بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.

هزینه لیپوماتیک


هزینه لیپوماتیک بسته به مناطق بدن و مقدار چربی ساکشن شده از این منطقه متفاوت است. اگر چربی مکیده شده به مناطق دیگر تزریق شود، به این هزینه افزوده می‌شود.

لیپوساکشن‌های ترکیبی از نظر قیمت به صرفه هستند. به عنوان مثال، لیپوساکشن در باسن و شکم و یا لیپوساکشن در بازو به علاوه پا از نظر قیمت بیشتر معقول است تا زمانی که به طور جداگانه انجام می‌شود.

یک قرار ملاقات معاینه برای تعیین قیمت خالص در یک جلسه رو در رو با پزشک خود تنظیم کنید تا به طور دقیق و شفاف در مورد لیپوماتیک مطلع شوید.

سوالات متداول درباره جراحی لیپوماتیک


چقدر زود بعد از یک جراحی لیپوماتیک شخص می‌تواند خون اهدا کند؟

توصیه می‌شود که تست شمارش سلول‌های خونی انجام دهید تا مطمئن شوید که لیپوساکشن همانطور که می‌تواند اتفاق بیفتد، کم خونی ایجاد نکرده باشد. اگر اینطور نبود، شما باید معیارهای اهدا خون را داشته باشید. اگر کم خونی دارید، نباید تا زمانیکه میزان خونتان طبیعی شود، خون اهدا کنید.

کدام چربی‌ها را می‌توان با کمک لیپوماتیک حذف کرد؟

چربی بیش از حد پهلو، شکم، بازوها، ناحیه کمر و غب‌غب توسط لیپوماتیک برداشته می‌شود.

چقدر طول می‌کشد؟

لیپوماتیک یک روش جراحی موثر است. دوام آن بستگی به بیماران دارد. بیماران باید یک رژیم خوب و سالم داشته باشند، فعالیتشان را افزایش دهند و وقت خود را صرف تمرین بیشتر کنند.

چقدر می‌توانم وزن از دست بدهم؟

به طور کلی تغییرات چربی، سایز بدن را تغییر می‌دهد.

آیا لازم است پس از جراحی از شکم‌بند استفاده شود؟

بله با توجه به ایجاد فضای کافی بین پوست و عضله، استفاده از شکم‌بند به از بین بردن این فضا کمک می‌کند.

چه مدت باید از شکم‌بند استفاده کنم؟

این زمان در هر بیمار متفاوت است. اگر شما نمی‌خواهید از این شکم‌بند استفاده کنید، جراح خود را مطلع سازید.

بعد از جراحی چه چیز انتظار شما را می‌کشد؟

مهم است بدانیم که نتایج لیپوماتیک ممکن است تا سه ماه پس از عمل به طور کامل آشکار نباشد زیرا برای فروکش کردن تورم و کبودی و برای کشیده شدن پوست، زمان لازم است.

انتظار می‌رود لیپوساکشن کامل در ۳ روز بعد از جراحی، به اوج تورم و کبودی برسد. بعد از ۲ هفته، تورم و کبودی به حداقل می‌رسند. مدت یک ماه برای بازگش وضعیت بدن به حالت طبیعی زمان لازم است. اثر واقعی پس از ۲ ماه پس از جراحی شروع به آشکار شدن می‌کند.

چرا شما از لیپوماتیک به جای لیپوساکشن آلتراسوند یا لیزری استفاده می‌کنید؟

مطالعات متعدد علمی نشان داده‌اند که سیستم‌های فرکانس اولتراسوند، لیزر یا رادیویی نتایج برتر را تولید نمی‌کنند و سبب ایجاد سفتی پوست نمی‌شوند. آنچه این سیستم‌ها انجام می‌دهند، کمک به شکستن سلول‌های چربی است که جراحی را برای حذف آنها آسان‌تر می‌کند، و نه آسان‌تر برای ایجاد یک نتیجه زیبا. نتایج زیبا از پوست و هنرمندی جراح نشات می‌گیرند، نه از ابزار مورد استفاده او. از این رو، جراحان ترجیح می‌دهند از سیستم لیپوماتیک استفاده کنند که به آنها اجازه می‌دهد تا روش لیپوساکشن را انجام دهند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که لیپوماتیک زمان عمل را در مقایسه با سیستم‌های مبتنی بر اولتراسوند تا ۵۰ درصد و در مقایسه با سیستم‌های مبتنی بر لیزر، تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.