لاغری سریع با لیپولیز ترکیبی امن از لیپوساکشن و لیزر بدون برش بدن

0

لاغری-سریع-با-لیپولیز-ترکیبی

لیپولیزر عملی غیرجراحی است که در آن از پرتوهای لیزر برای کاهش چربی نقاط مختلف بدن، مانند کمر، پهلو، پشت بدن، شکم، بازو، غبغب و ران استفاده می‌شود. لیپولیز ترکیبی از دو واژه لیپوساکشن و لیزر است و یکی از درمان‌های پیشرفته برای از بین بردن سریع چربی‌های مقاوم به شمار می‌رود.

حتما بخوانید:


لاغری با دستگاه لیزر ار اف


لاغری با طب سوزنی


 لیپوساکشن

 

لیپوساکشن معمولی عملی تهاجمی برای تخلیه چربی از ناحیه‌های مختلف بدن، مانند شکم، ران، گردن و بازو است. خوشبختانه روش دیگری نیز وجود دارد که بدون جراحی یا حتی نیاز به استراحت، نتایج مشابهی را به دست می‌دهد. این روش موثر لیپو لیزر نام دارد که در آن به جای ایجاد برش از لیزر برای لاغری سریع استفاده می‌شود، تا رویای تمام افرادی که می‌خواهند ظرف مدتی کوتاه و بدون تلاش زیاد به اندامی متناسب برسند، به واقعیت مبدل شود. لاغری با لیزر لیپولیز یکی از روش‌ها و دستگاه‌های جدید و امن لاغری است. این روش اگر تحت نظر پزشک متخصص لاغری و تناسب اندام انجام شود نتایج بسیار مناسبی با کمترین عوارض را برای مراجع در بر دارد. دکتر مهام به عنوان متخصص با تجربه در امر لاغری با جدیدترین و به روزترین دستگاه‌ها می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به اندام ایده آل خود راهنمایی کند.

 لیپولیز چیست؟


لیپولیزر درمانی مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA ) است که بدنی خوش فرم و متناسب را خلق می‌کند. لیپولیزر به تشعشع پرتوهای کم‌توان لیزر با هدف آب شدن سریع چربی‌ها گفته می‌شود. لیزر لیپولیز سلول‌های چربی ناحیه هدف را به سرعت متلاشی می‌کند. لیپولیز درمانی بدون درد است که پیشرفته‌تر از روش‌های قدیمی لاغری است. لیپولیزر برای از بین بردن چربی‌ها، نیازی به سوزن یا چاقو ندارد.

لاغری با لیپولیز


لاغری-با-لیپولیز

لیزر لیپولیز درمانی ایمن، بدون درد و کاملاً غیرتهاجمی برای لاغری موضعی و پیکرتراشی است. چربی‌های مقاومی که در ناحیه‌هایی مانند پهلو، شکم و ران انباشته می‌شود و در برابر رژیم لاغری و ورزش مقاومت نشان می‌دهد، با چند جلسه درمان لیپولیز کاهش محسوسی می‌یابد. پرتوهای لیزر به مدت ده دقیقه از روی پوست روی بافت چربی تابانده می‌شود. درمان سلولیت هر ناحیه فقط ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. لیپولیز هم سایز بدن را کم می‌کند و هم بدن را خوش فرم و متناسب می‌کند. چنانچه بیمار تمرینات کاردیو را پس از لیپولیز انجام دهد، نتیجه بهتری می‌گیرد. مطالعات متعدد نشان داده است که رژیم غذایی سالم و ورزش منظم نتیجه به دست آمده را بهبود می‌دهد. حتی بیمارانی که متابولیسم آهسته‌ای دارند، نیز به کمک لیپولیز می‌توانند لذت داشتن یک بدن فعال و سرزنده را تجربه کنند. متخصصین توصیه می‌کنند که تمرینات هوازی و جلسات مکمل برای ارتعاش کل بدن بلافاصله پس از لیپولیز انجام شود.

عناصر درمان لیپولیز


هدف از درمان لیپولیزر این است که سلول‌های چربی ناحیه مورد نظر منقبض شود تا بدن لاغرتر شود. حرارت لیزر باعث متلاشی شدن سلول‌های چربی و آزاد شدن آب، گلیسرول و اسیدهای چرب آزادی می‌شود که طی فرایندی طبیعی از بدن دفع می‌شود. پس از لیپولیزر نیازی به استراحت کردن نیست و نتایج درمان ظرف کمتر از سه جلسه قابل مشاهده است. مولفه‌های لیپولیز عبارت است از پدال، طول موج و توان خروجی. اجزاء تشکیل دهنده لیپولیزر به شرح زیر است:

 • پدهای لیزر
 • توان خروجی
 • طول موج
 • نوع لیزر
 • شیوه درمان

تاثیرگذاری لیپولیز


تاثیرگذاری-لیپولیز

لیپولیز درمان لاغری موثری است که طرفداران بسیاری در میان علاقه‌مندان لاغری دارد. لیپولیز درمانی بدون درد است که پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست و پس از ۸ جلسه نتیجه مطلوب را به دست می‌دهد. لیزر لیپولیز بدن را خوش فرم می‌کند و ناحیه‌ای را که قبلاً چاق و شل بود، لاغر و سفت می‌کند. بدن در هر جلسه لیپولیز، ۶۰ ـ ۴۰ گرم از چربی‌های مقاوم خود را از دست می‌دهد. مطالعات انجام شده در زمینه لیزر لیپولیز نشان داده است که هم بانوان و هم آقایان پس از فقط چند جلسه لیپولیز، متوجه لاغر شدن ناحیه‌هایی از بدن می‌شوند که رژیم لاغری و ورزش کمترین تاثیری بر آنها نداشته است. براساس نظرات متقاضیان لیپولیز، ناحیه کمر یکی از سخت‌ترین ناحیه‌ها برای لاغر کردن است. طول جلسات درمان به نیازهای هر بیمار بستگی دارد. درهر حال درمان معمولاً ظرف ۴۰ دقیقه به اتمام می‌رسد. هرچند لیپولیز به متناسب و لاغر شدن بدن کمک می‌کند، اما سبک زندگی سالم برای لاغر ماندن ضروری است. برای به دست آورن بهترین نتیجه ممکن از بیماران خواسته می‌شود که ورزش کنند و یک رژیم غذایی متعادل را رعایت کنند. نور لیزر لیپولیز محتوای اسیدهای چرب را آزاد می‌کند، مواد آزاد شده وارد سیستم لنفاوی می‌شود و برای تولید انرژی به کار برده می‌شود یا از بدن دفع می‌شود. لیپولیز درمان بسیار ایمن‌تری از لیپوساکشن است. مزایای لیپولیز عبارت است از:

 • لیپولیز توسط متخصص مجرب انجام می‌شود.
 • لیپولیز درمانی بدون درد و ایمن است.
 • لیپولیز هزینه چندان بالایی ندارد.
 • نتایج پس از چند جلسه مشخص می‌شود.
 • لیپولیز هم سایز بدن را کم می‌کند و هم اندام را خوش فرم می‌کند.

مطالعات انجام شده در کلینیک‌های مستقل نشان داده است که نتایج لیپولیز به عنوان یک درمان غیرتهاجمی، شبیه به لیپوساکشن است. تصویرهای سونوگرافی نشان داده است که ۳۰ درصد چربی پس از فقط یک جلسه لیپولیز کم می‌شود. دایودهای لیزر قرار گرفته در پدهای لیزر پرتوهایی با طول موج ۶۸۰ ـ ۶۳۰ نانومتر را روی چربی‌های ناحیه هدف می‌تابانند. درمان بسته به ناحیه مورد نظر، ۴۰ ـ ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. نور لیزر در لایه چربی زیرپوستی نفوذ می‌کند. محتوای سلول‌های چربی آزاد و از بدن دفع می‌شود تا در نهایت بدن لاغر شود.

نکته مهم این است که نتیجه مطلوب از درمان به دست می‌آید. در مجموع لیپولیز برای افرادی مناسب است که علی‌رغم ورزش کردن نتوانسته‌اند، چربی‌های مقاوم را از بین ببرند. لیپولیزر متناسب با نیازهای بیمار و شاخص توده بدن (BMI) انجام می‌شود.

تاثیر لیپولیز بر لاغری


لیپولیز درمانی مختص لاغری نیست، با این حال در ترکیب با ورزش و رژیم غذایی سالم به کاهش وزن کمک می‌کند. هیچ مطالعه بالینی در زمینه تایید نقش لیپولیز در کاهش وزن انجام نشده است. با این حال پژوهش‌های گسترده‌ای در زمینه تاثیر دستگاه لیپولیز در متلاشی کردن سلول‌ها انجام شده است. تایید این تاثیرگذاری و نقش لیپولیز در لاغری نیاز به انجام مطالعات بیشتر دارد.  لیپولیز سلول‌های چربی را متلاشی می‌کند، اما لزوماً منجر به لاغری نمی‌شود. لیپولیزر ناحیه‌های خاصی از بدن را هدف می‌گیرد. کاهش وزن به کل بدن مربوط می‌شود، حال آن که لیپولیز برای بخش‎‌های خاصی از بدن طراحی شده است که توده‌های چربی آنها در برابر ورزش مقاومت نشان می‌دهد.

حتما بخوانید: لاغری موضعی با دستگاه التراسوند کویتیشن

آیا لیپولیز برای همه مناسب است؟


آیا-لیپولیز-برای-همه-مناسب-است؟-(

شکی نیست که لیپولیز درمانی بدون درد و موثر است، اما برای همه مناسب نیست. انجام دادن لیپولیز تحت شرایطی خاص توصیه نمی‌شود. نور لیزر عوارض جدی برای بیماران مبتلا به عارضه‌های خاص دارد. با این توصیف باید قبل از لیپولیز با پزشک مشورت کرد. در مجموع لیپولیز در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • دوران بارداری
 • ابتلا به سرطان
 • دوران شیردهی
 • تشنج
 • وجود ایمپلنت در بدن
 • وجود باطری قلب (پیس میکر)
 • ابتلا به دیابت شدید
 • سن زیر ۱۸ سال

شرایط متقاضی لیپولیز


متقاضی ایده‌آل لیپولیز فردی است که توده‌های چربی اندک تا زیاد در ناحیه‌های مختلف بدن دارد. وضعیت پوست نیز مهم است. سن که بالاتر می‌رود، کلاژن و الاستین پوست کمتر می‌شود. پوست در این شرایط پس از لیپولیز به سر جای خود برنمی‌گردد و روی عضو لاغر شده را به خوبی نمی‌پوشاند؛ در نتیجه باید درمان دیگری نیز انجام شود. لیپولیز به درمان بعضی عارضه‌های پوستی، مانند فرورفتگی، باقی ماندن جای زخم جراحی‌های پیشین یا سلولیت کمک می‌کند. بدون تردید لیپولیز مزایای متعددی دارد، اما در عین حال لیپولیز برای همه مناسب نیست.

عوارض جانبی لیپولیز


لیپولیز بدون عوارض جانبی نیست، اما اکثر این موارد خفیف است و به مورد خاص هر بیمار بستگی دارد. هزینه متعارف لیپولیز آن را به درمانی ایده‌آل تبدیل کرده که می‌توان آن را جایگزین جراحی کرد. در ادامه عوارض شایع لیپولیز را بررسی می‌کنیم.

بی‌حسی

بی‌حسی نقاط مختلف بدن یکی از عوارض لیپولیز است که البته چندان شایع نیست.

سوزش

در لیپولیز از نور لیزر کم‌توان برای از بین بردن چربی استفاده می‌شود. برخی بیماران هنگام درمان از سوزش شکایت دارند.

عفونت

هرچند لیپولیز یک روش جایگزین سریع برای از بین بردن چربی است، اما لیپولیز عوارض جدی برای پوست دارد و ممکن است منجر به عفونت شود. نور لیزر پوست زیر دستگاه را می‌سوزاند و لایه‌های پوست را ضعیف می‌کند.

فرورفتگی

فرورفتگی نیز یکی از عوارض لیزر لیپولیز است. این فرورفتگی‌ها منجر به افتادگی پوست ناحیه‌های مختلف بدن می‌شود. هرچند تعداد کمی از بیماران لیپولیز از عوارض فوق شکایت داشته‌اند، بااین حال باید شرط احتیاط را رعایت کرد و پیش از انجام درمان با پزشک درباره مناسب بودن آن مشورت کرد.

مقایسه لیپولیز با …


در ادامه به مقایسه لیپولیز با دیگر روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی لیزری می‌پردازیم.

مقایسه لیپولیز و لیپوساکشن

وجه تشابه اصلی بین لیپولیز و لیپوساکشن این است که هر دو روش به کاهش چربی کمک می‌کنند. لیپولیزر چربی را با نور لیزر کم می‌کند، اما در لیپوساکشن از یک لوله توخالی (کانولا) برای تخلیه و مکیدن توده‌های چربی استفاده می‌شود. تفاوت بارز بین لیپولیزر و لیپوساکشن به تکنیک مربوط می‌شود. لیپولیزر نسبت به لیپوساکشن روش مدرن‌تری است. لیپوساکشن دوران نقاهت طولانی دارد، حال آن که پس از لیپولیز نیازی به استراحت کردن نیست.

مقایسه لیپولیز و آی لیپو

لیپولیز و آی لیپو (Ilipo) هر دو روشی غیرجراحی‌اند و چربی را به سرعت کم می‌کنند. نتیجه لیپولیز دائمی است، حال آن که نتیجه Ilipo موقتی است. از طرفی Ilipo هیچ گونه خطر و عوارض جانبی به دنبال ندارد، اما پس از لیپولیز احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد.

مقایسه لیپولیزر و لیزر لیپو

تفاوت چندانی بین دو روش لیپولیزر و لیزرلیپو وجود ندارد. در لیپولیزر از لیزر برای از بین بردن چربی‌های نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود. اما در لیزر لیپو، سونوگرافی برای آب کردن سلول‌های چربی به کار برده می‌شود.

مقایسه لیپولیز و زرونا

هر دو روش لیپولیزر و زرونا (Zerona) غیرجراحی‌اند. زرونا به اندازه لیپولیزر برای از بین بردن چربی‌های بدن موثر نیست. زرونا روشی برای کاهش سریع چربی نیست، اما لیپولیزر چربی‌ها را به سرعت آب می‌کند و نتایج آن پس از دو جلسه کاملاً محسوس است. قبل از گزینش یکی از این دو روش باید از تفاوت‌های آنها آگاه شوید تا بهترین روش را برای دستیابی به نتیجه مطلوب خود انتخاب کنید.

مقایسه لیپولیز و پیکرتراشی سرد

هرچند هر دو روش برای از بین بردن چربی به کار برده می‌شود، اما لیپولیز چربی را با نور لیزر آب می‌کند، حال آن که پیکرتراشی سرد از کرایولیپولیز، فرایند منجمد کردن چربی، استفاده می‌کند. پیکرتراشی سرد روشی ایده‌آل برای لاغری موضعی پهلو، شکم و پشت بدن است، اما لیپولیزر برای لاغری زیربغل، غبغب، پشت بدن، شکم و ران مناسب است. بازخوردهای مربوط به لیپولیزر و پیکرتراشی سرد بیانگر آن است که لیپولیز برای لاغری موضع‌های مختلف به پیکرتراشی سرد برتری دارد.

حتما بخوانید: لاغری موضعی با کرایولیپولیز

مزایا و معایب لیپولیز


لیپولیزر درمانی مناسب برای از بین بردن چربی‌های بخش‌های مختلف بدن است. بااین حال لیپولیز را نباید یک روش لاغری محسوب کرد، چون اطلاعات بالینی کافی در زمینه تاثیر لیپولیز بر لاغری وجود ندارد. درهر حال لیپولیزر روشی ایده‌آل برای از بین بردن چربی‌های مقاوم است. مزایای لیپولیز عبارت است از:

 • عدم نیاز به استراحت کردن پس از لیپولیز
 • درمانی بدون درد، ایمن و غیرجراحی
 • کاهش سریع چربی

اما لیپولیز نقاط ضعفی نیز دارد:

 • به دنبال داشتن عوارض جانبی
 • هزینه نسبتاً بالا
 • نامناسب برای بیماران مبتلا به بعضی عارضه‌ها

سوالات متداول


چند جلسه لیپولیز باید انجام شود؟

۱۸ ـ ۹ جلسه درمان باعث کاهش ۲۳ ـ ۷ اینچی دور بدن می‌شود.

آیا لیپولیز ایمن است؟

بله، لیزردرمانی کاملاً غیرتهاجمی است و هیچ گونه ناراحتی تولید نمی‌کند. بیش از سی سال است که از دستگاه لیزر کم توان برای اهداف بیوپزشکی استفاده می‌شود.

نتایج لیپولیز چگونه است؟

به طور متوسط ۱۲٫۲۵ اینچ از دور بدن کم می‌شود، حداکثر کاهش سایز ۲۳ اینچ است که پس از ۱۸ جلسه به دست می‌آید. افرادی که سبک زندگی خود را بهبود می‌دهند، نتایج بهتری از درمان می‌گیرند.

لیپولیز چگونه انجام می‌شود؟

سه جلسه لیپولیز ۴۵ دقیقه‌ای در وقفه‌های ۶ ـ ۳ هفته‌ای انجام می‌شود. بیمار در وضعیت راحتی قرار می‌گیرد و متخصص مجرب دو پدال چندلیزری و دو پدال کوچکتر را روی ناحیه‌های هدف قرار می‌دهد. می‌توانید راحت دراز بکشید، استراحت کنید، کتاب بخوانید یا هر کاری دوست دارید، انجام بدهید. سپس برای ورزش کردن و تخلیه لنفاوی روی سکوی ارتعاش قرار می‌گیرید.

چربی کجا می‌رود؟

چربی آزاد شده به عنوان انرژی در بدن سوزانده می‌شود یا طی فرایند متابولیک عادی، دقیقاً مانند زمان ورزش کردن از بدن دفع می‌شود.

در ادامه بخوانید: لاغری موضعی و رفع سلولیت با ال پی جی اندورمولوژی (LPG)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.