لاغری موضعی با دستگاه التراسوند کویتیشن به روش غیر تهاجمی و امن

0

لاغری موضعی با دستگاه التراسوند کویتیشن به روش غیر تهاجمی و امن

امروزه لاغری و کاهش وزن به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده و یافتن بهترین روش برای کاهش وزن یکی از چالش‌های مربوط به این مسئله است. ظهور روش های درمانی نوین مانند اولتراسوند کویتیشن در زمره روشهای وسوسه انگیز قرار دارد اگر شما در خصوص مکانیسم اثر آن اطلاع نداشته باشید ممکن است دچار گمراهی شوید. به زبان ساده می‌توان گفت که اولتراسوند کویتیشن روشی برای کاهش وزن است که در آن از امواج صدا که فرکانس پایینی دارند برای تخریب سلول‌های چربی استفاده می‌شود و می‌تواند باعث کاهش چشمگیر چربی و لاغری موضعی شود. در چند سال اخیر این روش از محبوبیت خاصی برخوردار شده است زیرا روش های قدیمی مانند لیپوساکشن برای رفع چربی، حالت تهاجمی دارند اما این روش از حالت تهاجمی برخوردار نیست.

امروزه اولتراسوند کویتیشن یک روش رایج برای رفع چربی در نقاط خاص بدن تبدیل شده و یک جایگزین مناسب برای لیپوساکشن است. اولتراسوند کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای رفع چربی است که از انرژی التراسوند به صورت موضعی در نقاط هدف استفاده می‌کند تا چربی آن نواحی از بین بروند.

برای لاغری موضعی دستگاه های زیادی وجود دارد که برخی تهاجمی بوده و برخی دیگر غیر تهاجمی- دستگاه اولتراسوند کویتیشن که برخی از آن به اولتراسونیک یاد میکنند از دستگاه های غیر تهاجمی بوده که لازم است حتما زیر نظر پزشک متخصص از آن استفاده شود. دکتر مهام به عنوان متخصص لاغری و تناسب اندام میتواند به شما در رسیدن به اندام ایده آل از طریق استفاده از این دستگاه کمک کند. برای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری با شماره های  02188762832  تماس حاصل فرمایید.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟


اولتراسوند کویتیشن یک روش بسیار موثر برای لاغری است و دارای قابلیت کاهش سلولیت و کاهش چربی کل بدن است. این روش تفاوت زیادی با لیپوساکشن دارد زیرا یک روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود. استفاده از این دستگاه مستلزم حضور پزشک و پرستار نیست و شما می‌توانید با خرید دستگاه اولتراسوند از خدمات آن بهره بگیرید و به دیگران خدمات رسانی کنید. این روش درمانی کاملا ایمن است بنابراین نباید نگران چیزی باشید. در این روش از فناوری التراسوند برای رفع چربی موضعی استفاده می‌شود که علیرغم رعایت رژیم غذایی و فعالیت جسمانی سنگین از بین نرفته است. می‌توان از این روش برای رفع چربی همه نقاط بدن استفاده کرد اما بیشتر برای رفع چربی شکم، پهلو، ران، بازو، سینه، و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. پزشکان ادعا می‌کنند که التراسونیک کویتیشن می‌تواند به رفع سلولیت و کاهش موفق وزن کمک کند.

 مکانیسم اثر التراسوند کویتیشن چگونه است؟


مکانیسم اثر التراسوند کویتیشن چگونه است؟

اولتراسوند کویتیشن به تجزیه سلولیت و پاکسازی سلول‌های چربی می‌پردازد سپس بدن به آنها به عنوان مواد زائد نگاه می‌کند و اقدام به دفع آنها می نماید. همانگونه که قبلاً عنوان کردیم اولتراسوند کویتیشن یک روش غیر تهاجمی است که در آن از هیچ گونه سرنگ، چاقو، بیهوشی، و یا هر چیزی که باعث بروز درد و ناراحتی می‌شود استفاده نمی‌گردد. در فناوری التراسونیک کویتیشن از امواج صدا که فرکانس بالایی دارند برای نفوذ به درون سلول‌های چربی استفاده می‌شود. امواج صدا اثر لیپولیز را به وجود می‌آورند. لیپولیز باعث تحریک سلول‌های چربی و تری گلیسیرید می‌شود. سپس تری گلیسیرید به چربی و گلیسرول تبدیل می‌شود. پزشک قبل از شروع درمان از شما در خصوص سلامت کبد و سابقه مشکلات بالقوه کبدی سوال می‌پرسدزیرا که در این فرآیند نقش دارد و وظیفه رسیدگی به اسیدهای چرب و گلیسرول را بر عهده دارد و باید ظرف مدت ۲ تا ۳ روز این مواد زائد را دفع کند.

بیمار در هنگام انجام این روش درمانی چه احساسی خواهد داشت؟


این روش درمانی با اندازه گیری دور ناحیه مورد نظر (به عنوان مثال دور کمر) شروع می‌شود. سپس ژل مخصوص روی ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود و فرایند درمان آغاز می‌گردد. پزشک دستگاه اولتراسوند را به طور مستقیم روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد و آن را به حرکت در می‌آورد. گرمای حاصل از دستگاه اولتراسوند باعث می‌شود که تراکم تارهای کلاژن به سرعت باعث سفت شدن پوست شود. این روش با اندازه گیری نهایی موضوع تحت درمان به پایان می‌رسد. معمولاً هر جلسه درمانی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد، اما اندازه و ضخامت لایه چربی در موضع تحت درمان در تعیین این زمان ضرورت دارد. برخی از افراد پس از اتمام جلسه اول شاهد نتایج فوری خواهند بود، اما معمولاً ۳ تا ۶ روز پس از درمان می‌توان بهبودی موضوع مورد نظر را احساس کرد. پزشکان پیشنهاد می‌کنند که برای ایجاد نتایج عالی باید فرآیند درمان در ۶ تا ۱۰ جلسه انجام شود و فاصله بین هر جلسه ۳ روز باشد.

 آیا اولتراسوند کویتیشن یک روش ایمن است؟


اولتراسوند کویتیشن از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. این روش باعث احساس درد نمی‌شود و بیمار آرامش کامل دارد. برخی از بیماران ادعا می‌کنند هنگامی که چربی زیر پوست آنها شل می‌شود احساس گرما و ناراحتی می‌کنند که این عارضه کاملاً موقت است. این پدیده به علت آزاد شدن انرژی گرمایی و دفع سموم بدن رخ می‌دهد. اگرچه لاغری با اولتراسوند کویتیشن یک روش بسیار موثر است، زنان باید از رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر استفاده کنند. نوشیدن آب به متابولیسم چربی در کبد و اطمینان از موفق بودن روش مورد نظر کمک می‌کند. به علاوه، ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی این اطمینان را حاصل می‌کند که بیمار دیگر نیازی به استفاده از این روش ندارد. اگر چه عوارض جانبی حاصل از این روش بسیار نادر است، تورم و قرمزی در موضوع تحت درمان بسیار شایع می باشد که معمولاً ظرف مدت چند روز یا چند هفته از بین خواهد رفت. برخی از بیماران ادعا می‌کنند که پس از درمان میزان دفع ادرار آنها افزایش یافته است که این مسئله به آزاد شدن مواد سمی و زائد توسط بدن مربوط است. ممکن است برخی از بیماران پس از درمان دچار خشکی پوست شوند و این عارضه حدود چند روز طول بکشد، استفاده از لوسیون حاوی آلوئه ورا به رفع این مشکل کمک خواهد کرد. به طور کلی اکثر افراد می‌توانند پس از اتمام درمان امور روزمره خود را مجددا از سر بگیرند. در صورتی که بیمار با علائم متعددی روبرو شود باید با پزشک خود مشورت نماید.

حتما بخوانید:بهترین ورزش ها برای لاغری سریع و سوزاندن چربی و کالری بیشتر

 بیمار به چند جلسه درمان نیاز دارد؟


عکسهای افرادی که از اولتراسوند کویتیشن برای لاغری استفاده می‌کنند، یک هفته پس از درمان شاهد کاهش چربی خواهند بود. معمولاً ۱۰ تا ۲۰ جلسه به صورت هفتگی برای دستیابی به وزن مورد نظر و ایجاد تغییرات محسوس در ساختار بدن لازم است. پزشک قبل از اولین جلسه درمان به معاینه جسمانی بیمار و مشاوره می‌پردازد. در اکثر موارد افرادی که فعالیت نسبی دارند و یک رژیم غذایی سالم پیروی می‌کنند متقاضی مناسبی برای درمان با اولتراسوند کویتیشن هستند. این دستگاه نمی‌تواند به درمان چاقی بدن بپردازد بلکه در رفع چربی ناخواسته در برخی از نقاط بدن با تاثیرات مفیدی همراه است. در صورتی که شما متقاضی مناسبی برای روش درمانی هستید پزشک با شما در خصوص اهداف مورد انتظار و ظاهر نهایی بدن صحبت می‌کنند سپس یک برنامه درمانی مشخص را برای تحقق بخشیدن به انتظارات شما طراحی می‌کند.

 از اولتراسوند کویتیشن برای درمان چه نقاطی از بدن استفاده می‌گردد؟


از اولتراسوند کویتیشن برای درمان چه نقاطی از بدن استفاده می‌گردد؟

اولتراسوند کویتیشن به لحاظ نقاطی که به کمک آن لاغر می‌شوند، شبیه لیپوساکشن است. معمولاً از این دستگاه بیشتر برای رفع چربی و لاغری شکم، صورت، گردن، کمر، گونه، ران، باسن، و بازو استفاده می‌شود. در برخی از مردانی که اضافه وزن دارند از این دستگاه برای کاهش بافت اضافی سینه استفاده می‌شود.

 قبل و بعد از درمان چه اقداماتی باید انجام داد؟


بیمار باید قبل از درمان با التراسوند کویتیشن، فعالیت جسمانی داشته باشد و از رژیم غذایی سالم پیروی نماید. عکسهای پزشکان یک هفته قبل از شروع جلسات درمانی از بیمار می خواهند روزی ۸ لیوان آب بخورد، از مصرف الکل و برنزه کردن پوست خود اجتناب کند. مصرف آب به اندازه کافی به بدن برای متابولیسم چربی و تری گلیسرید که پس از درمان آزاد می‌شوند کمک شایانی می‌کند. مصرف الکل باعث محدود شدن عملکرد کبد برای متابولیسم این مواد می‌شود. برنزه کردن پوست قبل از درمان باعث می‌شود که پوست نسبت به امواج اولتراسوند که در طول درمان مورد استفاده قرار میگیرند، حساسیت زیادی نشان دهد. پس از درمان نیز پزشک از بیمار می‌خواهد به اندازه کافی آب بخورد و به طور منظم ورزش کند تا بدن بتواند به متابولیسم چربی و مواد سمی آزاد شده در طول درمان بپردازد.

 عوارض جانبی درمان با التراسوند کویتیشن شامل چه مواردی است؟


عوارض جانبی شناخته شده حاصل از اولتراسوند کویتیشن نسبت به لیپوساکشن بسیار اندک است. معمولاً این روش درمانی در اکثر افراد بدون احساس درد انجام می‌شود و بیمار نیازی به استراحت ندارد. ممکن است بیمار در نقاط تحت درمان دچار حساسیت پوست، کبودی خفیف، تجمع مایع، یا تاول شود.

 آیا می توان بدون التراسونیک کویتیشن وزن کم کرد؟


اولتراسوند کویتیشن در روشی برای کاهش وزن محسوب نمی‌شود. از این روش برای پیکر تراشی و رفع سلولیت و توده چربی موضعی استفاده می‌شود. نتایج حاصل از درمان با اولتراسوند کویتیشن در کنار رعایت رژیم غذایی کم چربی در مصرف کمتر کربوهیدرات و ورزش منظم بسیار عالی بوده و به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

 معمولاً درمان با التراسوند کویتیشن چقدر طول می‌کشد؟


معمولاً خدمات درمانی بر اساس نیازهای بیمار تنظیم می‌شود اما به طور کلی انجام مشاوره و اندازه گیری سایز نقاط مورد نظر و اجرای این روش حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت و ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

 افراد باردار چند ماه پس از زایمان می‌توانند از درمان با التراسوند کویتیشن بهره بگیرند؟


این افراد باید حداقل سه ماه پس از زایمان طبیعی یا حداقل ۶ ماه پس از سزارین صبر کنند. بهتر است این افراد قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش از پزشک خود اجازه بگیرند.

حتما بخوانید: لاغری با لیپوساکشن

 آیا بیمار پس از درمان به استراحت نیاز دارد؟


پاسخ این سوال منفی است. یکی از نکات بسیار مهم در خصوص این روش درمانی این است که بیمار نیازی به استراحت ندارد و می‌تواند به سرعت کارهای طبیعی خود را از سر بگیرد. پزشک به بیمار توصیه می‌کنند که روزانه حداقل ۲ لیتر آب بنوشد، این کار به دفع چربی کمک خواهد کرد.

 آیا بیمار می‌تواند در دوران قاعدگی از اولتراسوند کویتیشن برای لاغری استفاده کند؟


اولتراسوند باعث افزایش جریان خون می‌شود و در نتیجه بیمار دچار درد و ناراحتی می‌گردد، بنابراین بهتر است این کار را به پس از اتمام دوران قاعدگی موکول کند.

 بیمار پس از چه مدت می‌تواند شاهد نتایج حاصل از کویتیشن باشد؟


اکثر بیماران پس از اولین جلسه درمان شاهد کاهش قابل توجه اندازه چربی در مورد تحت درمان خواهند بود این رقم در برخی از افراد ۵ اینچ و در برخی دیگر دو اینچ است. فرایند رفع چربی معمولاً تا یک هفته پس از هر جلسه درمانی ادامه می‌یابد. بنابراین بیمار می‌تواند یک تا دو روز پس از درمان اولیه شاهد کاهش میزان چربی باشد.

بیمار باید چه اقداماتی را در منزل انجام دهد؟


بیمار باید پس از اتمام هر جلسه مقدار زیادی آب بخورد و از مصرف الکل خودداری کند، سعی کنند با انجام برخی از تمرینات ورزشی ضربان قلب خود را بالا ببرد، رژیم غذایی سالمی را انتخاب کند، از مصرف کربوهیدرات به مقدار زیاد خودداری نماید.

 تحقیقات انجام شده در خصوص لاغری با اولتراسوند کویتیشن چه چیزی را نشان می‌دهد؟


در تحقیقی که اخیراً پس از درمان با التراسونیک کویتیشن انجام شده، کاهش ضخامت چربی در موضع تحت درمان گزارش گردیده است. وزن حقیقی این بیماران پس از درمان تغییر نکرده و فقط از سایز چربی کاسته شده بود و هیچ تغییری در سطح کلسترول تری گلیسیرید آنزیم‌های کبدی به وجود نیامده بود.

 اولتراسوند کویتیشن در مقابل لیپوساکشن


اولتراسوند کویتیشن نسبت به لیپوساکشن با مزایای زیادی همراه است. در اطراف آن کویتیشن برخلاف لیپوساکشن از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده نمی‌شود و نسبت به لیپوساکشن یک روش غیر جراحی غیرتهاجمی است و از روش‌های غیر تهاجمی استفاده می نماید و بر خلاف لیپوساکشن، پس از اتمام درمان بیمار به سرعت بهبود می‌یابد و می‌تواند فورا کارهای روزمره خود را آغاز کند، حال آنکه دوران بهبود در لیپوساکشن برابر با ۶ تا ۸ هفته است. ریسک عفونت و تشکیل بافت اسکار در این روش کمتر از لیپوساکشن است. کاهش وزن تنها مزیت لیپوساکشن نسبت به التراسوند کویتیشن است. لباس آکشن به طور مستقیم بر وزن بیمار تاثیر می‌گذارد و شانس کاهش وزن را فراهم می‌کند. اما در صورتی که بیمار پس از درمان به طور منظم ورزش نکند و رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد مجددا وزن او افزایش خواهد یافت.

 نظر بیماران در خصوص التراسوند کویتیشن چیست؟


نظر بیماران در خصوص التراسوند کویتیشن چیست؟

در این روش نیز همانند سایر روش ها و محصولات درمانی نظرات متعددی وجود دارد. افرادی که دیدگاهی مثبت نسبت به این روش دارند، از نتایج حاصل از آن کاملا راضی هستند و ادعا می‌کنند که از میزان چربی در نقاط تحت درمان کاسته شده است. تعداد زیادی از بیماران پس از درمان شاهد سفتی پوست خود خواهند بود. تنها نکته باقی مانده این است که بیمار باید برای حصول این نتایج حداقل ۶ جلسه تحت درمان قرار بگیرد. دیدگاه‌های منفی نیز به قابل مشاهده نبودن نتایج حاصل از درمان اشاره دارد.

هزینه لاغری با کویتیشن


هزینه لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بستگی به مدل دستگاه، ناحیه تحت درمان و میزان تجمع چربی دارد. هرچه دستگاه مورد استفاده به روزتر باشد و ناحیه تحت درمان وسیعتر و تجمع چربی بیشتری داشته باشد هزینه این درمان نیز بالاتر است. برای آگاهی از قیمت‌ها می‌توانید با پزشک خود مشاوره کنید.

حتما بخوانید: لاغری موضعی با rf

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.