لاغری موضعی و رفع سلولیت با دستگاه ال پی جی اندورمولوژی (LPG)

0

لاغری موضعی و رفع سلولیت با دستگاه ال پی جی اندورمولوژی (LPG)

با پیشرفت و تکامل دنیای فناوری، روش­های جدیدی برای مبارزه با مشکلاتی مانند اضافه وزن و چاقی طراحی می­شود، و تعداد زیادی از جراحان زیبایی به شما نوید دستیابی به اهداف مورد نظر زیبایی را خواهند داد. در صنعت تناسب اندام و زیبایی محصولات متعددی معرفی می­شود که طراحان آن ادعا می­کنند به کاهش چربی بدن و لاغر شدن شما کمک می­نمایند. لاغری با دستگاه ال پی جی اندرومولوژی یکی از این روش­ها محسوب می­شود که توجه مردم سراسر جهان را به خود جلب کرده است. لاغری با دستگاه ال پی جی یک روش درمانی نوین است که به رفع و درمان سریع سلولیت کمک می­کند. این روش نسبت به سایر روش­ها از کارایی بالاتری برخوردار است و یک روش بی­درد محسوب می­شود؛ این روش به پیکر تراشی شهرت دارد و از زمان حضور آن در بازار، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

ال پی جی برخلاف سایر روش­های موجود برای رفع سلولیت، یک روش درمانی کم تهاجم است. زمان درمان می­تواند از ۶ تا ۹ جلسه متغیر باشد. برخی از بیماران به ۲۰ جلسه درمان نیاز دارند تا به نتایج دلخواه برسند. هر جلسه معمولا بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول می­کشد و پزشکان توصیه می­کنند که بیمار یک روز در میان به مطب مراجعه کند. این روش درمانی نمی­تواند به کاهش وزن کمک کند، اما ظاهر مناسبی را برای بدن ایجاد می­کند و به رفع توده­های چربی بدن کمک شایانی می­نماید.

روش های لاغری موضعی لازم است حتما تحت نظر پزشک متخصص و مسلط به دستگاه انجام شود. انجام این روش ها توسط افراد غیر متخصص میتواند ضررهای جبران ناپذیری داشته باشد. دکتر مهام به عنوان متخصص لاغری و تناسب اندام میتواند در زمینه لاغری موضعی و رفع سلولیت با دستگاه lpg به شما کمک کند. برای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری با شماره های 02188762832 تماس حاصل فرمایید.

لاغری با دستگاه ال پی جی چگونه انجام می­شود؟


این روش یک روش اثبات شده برای رفع سلولیت است که توسط متخصص آموزش دیده و با تجربه انجام می­شود. متخصص ال پی جی، دستگاه را روی همه نقاط هدف بدن بیمار به حرکت در می­آورد. دستگاه به کمک غلتک­های خود به فشرده کردن چربی می­پردازد و به خلق ظاهری زیبا کمک می­کند. تعداد زیادی از بیماران پس از اتمام درمان شاهد کاهش سایز بدن خواهند بود. این روش به بهبود یافت پوست کمک می­کند. از ال پی جی برای درمان سلولیت و بهبود وضعیت پوست استفاده می­شود.

ال پی جی می­تواند به رفع مشکلات زیر کمک کند


ال پی جی می¬تواند به رفع مشکلات زیر کمک کند

 • این روش می­تواند به کاهش ظاهر فرو رفته سلولیت کمک کند.
 • این روش به افزایش جریان خون کمک می­کند.
 • این روش می­تواند فرایند تخلیه لنف که به دفع مایعات بدن کمک می­کند، را افزایش دهد.
 • این روش به بهبود وضعیت پوست و لطافت آن کمک می­کند.
 • این روش می­تواند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک نماید.
 • این روش به بهبود ظاهر بدن کمک می­کند.
 • این دستگاه به ایجاد پوستی نرم تر کمک می­کند. این روش درمانی به کاهش گرفتگی عضلات کمک می­کند. رفع سلولیت باعث می­شود بیمار انگیزه کافی برای حفظ تناسب اندام و سلامتی بدن خود را پیدا کند.
 • این دستگاه به بهبود حال بیمار کمک میکند.
  حتما بخوانید : پر کردن صورت و گونه  

در این روش از چه دستگاهی استفاده می­شود؟


در این روش درمانی فقط از یک دستگاه استفاده می­شود. هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نمی­شود، این روش بدون نیاز به تزریق یا کاربرد دارو انجام می­شود. دستگاه ال پی جی به درمان توده چربی و ایجاد ظاهری زیبا کمک می­کند. این دستگاه می­تواند به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند و بیمار می­تواند پس از هر جلسه شاهد بهبود وضعیت بدن خود باشد، اما معمولا حدود ۶ ماه طول می­کشد تا نتیجه نهایی مشاهده شود. از آنجایی که این روش درمانی بر روی پوست بدن پیاده می­شود، بیمار شاهد هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد بود. متخصصین با تجربه و حرفه­ای به انجام مراحل درمان می­پردازند. در این روش از غلتک­های کوچک برای ماساژ نقاط سلولیت و بافت چربی استفاده می­شود.

آیا دستگاه ال پی جی واقعا می­تواند به رفع چربی­ها کمک کند؟


آیا دستگاه ال پی جی واقعا می¬تواند به رفع چربی¬ها کمک کند؟

لاغر موضعی به کمک اندرومولوژی ( LPG )، یک روش غیر تهاجمی غیر جراحی است که بدون نیاز به بیهوشی یا بیحسی انجام می­شود. این روش به پوست آسیب نمی­رساند. پس از درمان، بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد و می­تواند فعالیت­های روزمره خود را انجام دهد. تعداد زیادی از جراحان پلاستیک در سراسر جهان، این روش را به عنوان بهترین روش برای رفع سلولیت پیشنهاد می­کنند. در حقیقت تعداد زیادی از آنها جلسات ال پی جی را به عنوان بخشی را پروسه لیپوساکشن پیشنهاد می­کنند. آنها ادعا می­کنند که این روش باعث نرم تر شدن چربی­ها میشود و در نتیجه خارج کردن آنها از بدن در جراحی لیپوساکشن راحت تر انجام می­شود. هرگونه درمانی که پس از جراحی لیپوساکشن انجام می­شود به بهبود وضعیت توده­های چربی بدن کمک می­کند. این دستگاه از حرکات ماساژ برای شکستن و رفع توده­های چربی زیر پوست استفاده می­کند. توده­های چربی باعث می­شوند که پوست حالت فرورفته داشته باشد. حرکت غلتک­های دستگاه به سه شیوه مختلف روی پوست انجام می­شود:

 • حرکت به سمت داخل:دستگاه پوست را به سمت داخل هدایت می­کند و به کاهش چربی نقاط هدف کمک می­کند.
 • حرکت به سمت بیرون:دستگاه پوست را به سمت بیرون هدایت می­کند و به سفت شدن  پوست نقاط شل کمک می­کند.
 • حرکت به سمت بالا:دستگاه پوست را به سمت بالا هدایت می­کند این کار به پیکر تراشی کمک می­کند.

حرکات دستگاه ال پی جی به بهبود جریان خون بدن، خروج مواد سمی از بدن، و تحریک بدن برای تولید کلاژن و سفت تر شدن پوست کمک می­کند.

مزایا و نتایج حاصل از دستگاه ال پی جی چیست؟


درمان سلولیت با دستگاه ال پی جی یک روش مکانیکی است که از حرکات ساکش و غلتک استفاده می­کند. این غلتک­ها به صورت هماهنگ باعث حرکت پوست در جهات مختلف می­شود که این به شکستن چربی­ها کمک می­کند. معمولا در هنگام انجام این کار عمیق ترین لایه­های چربی نیز شکسته می­شوند، از تراکم چسبندگی آن کاسته خواهد شد، جریان خون در این نقاط افزایش می­یابد. و مواد زائد حاصل از متابولیسم بدن به سهولت از طریق روش­های فیزیولوژیکی از بدن خارج می­شود. رشته­های فیبری که پوست را به عضلات متصل می­کنند. کشیده می­شوند. پس از چند جلسه درمان سلول­های چربی کوچک می­شوند و به مرور زمان ظاهری زیبا را ایجاد میکنند.

مزایای استفاده از ال پی جی چیست؟


یک روش غیر تهاجمی است، در این روش از هیچ گونه تزریق، دارو، و ماده بیحسی استفاده نمی­شود، انجام این روش بسیار ساده است، این روش به صورت سرپایی انجام می­شود، این روش به سرعت انجام می­شود و فقط ۴۵ دقیقه طول می­کشد، بیمار نیازی به استراحت با دوران بهبود ندارد، این روش باعث ایجاد هیچ گونه دردی نمی­شود و در عوض بیمار آرامش می­دهد، ماساژ حاصل از این روش می­تواند به رفع استرس و تنش بدن کمک کند، این روش می­تواند به بهبود جریان خون کمک کند، دستگاه ال پی جی باعث بهبود وضعیت پوست می­شود، استفاده از این دستگاه باعث سفت شدن پوست می­شود، این روش باعث بهبود گردش خون در بدن می­شود، این روش مفید برای رفع سلولیت است، بیمار می­تواند بین ۶ تا ۱۰ جلسه شاهد نتایج دلخواه خود باشد، در این روش از لیزر یا رادیو فرکانسی استفاده نمی­شود، ریسک التهاب یا سوختگی پوست وجود ندارد.

برای انجام این روش، نیازی به ایجاد برش روی پوست نیست که این مساله یکی از مزایای اصلی ال پی جی است و بیمار دیگر نگران جای برش یا خطوط اسکار روی بدن خود نخواهد بود این روش فقط روی سطح پوست اجرا می­شود و برای رفع سلولیت، فقط بافت­ها و عضلات بدن هدف قرار می­گیرند. از آنجایی که این روش فرایند گردش خون در بدن را تسریع می­کند، به دفع مسموم از بدن کمک خواهد کرد. بهبود جریان خون در بدن به دفع مواد زائد از بدن و بهبود وضعیت و بافت پوست کمک می­کند. این روش هیچ گونه اثر جانبی ندارد و برای رفع سلولیت از رادیو فرکانسی یا لیزر استفاده نمی­شود. در این روش برخلاف سایر روش­ها، بیمار دچار سوختگی پوست یا مواردی از قبیل نخواهد شد. به علاوه، از آنجایی که هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد نمی­شود، بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد. حرکات دستگاه ال پی جی به بدن آرامش می­دهد. حرکات این دستگاه باعث ایجاد احساس گرما می­شود که این فرایند به کاهش تنش عضلات و استرس بدن کمک می­کند. دستگاه ال پی جی به بهبود گردش خون در سراسر بدن کمک می­کند و در نتیجه پوست به انعطاف پذیری بالایی دست پیدا خواهد کرد. از دیگر مزایای این روش می­توان به دفع سموم از بدن و تمیز و براق شدن پوست اشاره کرد.

ال پی جی و کاهش وزن


حرکات سه گانه دستگاه ال پی جی از دلایل اصلی ایجاد نتایج مورد نظر هستند. که این حرکات عبارتند از:

 • حرکات دستگاه به سمت داخل بدن به لاغری بدن و کاهش تراکم چربی­های زیر پوست کمک می­کند.
 • حرکات دستگاه به سمت بیرون به رفع شل شدگی پوست نواحی هدف کمک می­کند.
 • حرکات دستگاه به سمت بالا به پیکر تراشی و طراحی مجدد بدن بیمار کمک می­کند. باید درمان را بر نقاط ویژه­ای از بدن متمرکز کرد. گاهی اوقات بیمار تصور می­کند که این فرایند می­تواند به کاهش وزن او کمک کند، اما این مساله صحت ندارد. ال پی جی فقط به بهبود ظاهر بدن بیمار کمک می­کند و توده­های چربی را از بین می­برد.

پس از درمان بیمار می­تواند شاهد تغییرات زیادی در بدن خود باشد، اما این روش باعث کاهش وزن نمی­شود. ال پی جی می­تواند بیمار را برای شروع فرایند کاهش وزن تحریک کند، و در صورتی که بیمار در نیمه راه باشد به او برای بهبود وضعیت بدنش کمک می­کند. ال پی جی به رفع توده­های متورم پوست که حاصل افزایش ناگهانی و سریع وزن است، کمک می­کند. پس از چند جلسه، پوست بیمار سفت تر می­شود و توده­های چربی کاهش می­یابند. بیمار باید هرچه زودتر برای انجام این روش تصمیم بگیرد زیرا ال پی جی نمی­تواند به پوست شل و استفاده کمک کند.

این روش با در نظر گرفتن چند نکته انجام می­شود. پزشک از بیمار می­خواهد لباس مخصوص را بپوشد. این لباس از پوست بیمار محافظت می­کند. سپس دستگاه روی نقاط هدف قرار داده می­شود. انجام این روش حدود ۳۵ دقیقه طول می­کشد. در برخی موارد، انجام این روش حدود  دقیقه زمان می­برد. پزشک براساس سطح راحتی بیمار و تمایل او به تنظیم دستگاه می­پردازد. احساس که دستگاه ایجاد می­کند بسیار خوشایند است و حتی باعث می­شود بیمار در طول درمان به راحتی بخوابد.

عوارض جانبی ال پی جی چیست؟


ممکن است بیمار تا ده دقیقه پس از درمان دچار داغی و سوزش پوست شود به همچنین احتمال بروز راش پوستی پس از درمان وجود دارد. بیمار باید قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش به متخصص پوست مراجعه کند و نظر پزشک را در خصوص نوع پوست خود و توانایی تحمل آن برای درمان با ال پی جی جویا شود. ال پی جی یک روش غیر تهاجمی است، بنابراین عوارض جانبی این روش بسیار کم است و شامل مشکلات جزئی مانند کبودی یا سوزش در موضع تحت درمان است. از آنجایی که بیماران مختلف، پوست متفاوتی دارند دچار درجات مختلفی از کبودی یا سوزش پوست خواهند شد. پزشک قدرت و توان دستگاه را براساس سطح راحتی بیمار تنظیم می­کند. بهتر است بیمار قبل از شروع درمان، چکاپ شود و از سلامت کامل بدن خود اطمینان حاصل کند.

هشدارهایی برای افراد متقاضی درمان با ال پی جی


ال پی جی یک جایگزین عالی برای لیپوساکشن است. بیمار باید خود را با لباس مخصوص به طور کامل بپوشاند. این لباس به حرکات بهتر دستگاه روی نقاط هدف و تمیز ماندن سر دستگاه کمک می­کند. اگر بیمار از لباس مخصوص استفاده نکند، دستگاه به پوست بدن می­چسبد و می­تواند باعث بروز مشکلات خطرناک شود. ال پی جی می­تواند تا ۴۰۰ درصد به افزایش جریان خون کمک کند. در صورتی که بیمار به یک اختلال پزشکی خاص مبتلا است باید قبل و بعد از درمان بسیار احتیاط کند. این روش می­تواند به برخی از اعضای بدن که به طور کامل توسط جریان خون احاطه شده­اند، آسیب برساند. به همین دلیل انجام این روش به افرادی که به بیماری­های زیر مبتلا هستند توصیه نمی­شود:

 • افراد مبتلا به تروموز و بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می­کنند.
 • افرادی که به بیماری­های و عفونت­های پیشرونده مانند ایدز و غیره مبتلا هستند.
 • افرادی که در ۵ سال گذشته دچار سرطان یا تومورهای بدخیم بوده­اند.
 • افرادی که بیماری قلبی دارند.
 • افرادی که به عفونت­های مزمن یا التهاب مبتلا هستند.
 • افرادی که دچار بیماری­های تنفسی هستند.
 • افرادی که نارسایی کلیوی دارند.
 • افرادی که به هپاتیت مبتلا هستند.
 • افرادی که دیابت دارند.
 • افرادی که در دو سال گذشته دچار بیماری­های مربوط به گردش خون شده­اند.

تا کنون هیچ گونه مشکلی در ارتباط با روش ال پی جی در دوران بارداری گزارش نشده است. از آنجایی شرایط بدنی افراد مختلف متفاوت است، احتمال بروز عوارض متفاوت در این افراد وجود دارد. به همین دلیل، پیشنهاد می­شود که افراد باردار در دوران بارداری تحت درمان با ال پی جی قرار نگیرند. افراد باردار می­توانند شش هفته پس از زایمان تحت درمان قرار بگیرند. آثار حاصل از این روش موقت است بنابراین مشکلی برای بیماران بیش نمی­آید.

  حتما بخوانید : رژیم لاغری افراد دیابتی  

آیا این روش برای مردان نیز موثر است؟


آیا این روش برای مردان نیز موثر است؟

پاسخ این سوال مثبت است. اگرچه مردان دچار سلولیت نمی­شوند، ممکن است پوست آنها شل شود و چربی زیر پوست آنها تجمع یابد که دستگاه ال پی جی می­تواند به بهبود وضعیت بدن آنها کمک کند. تجربیات بالینی، نتایج بسیار مثبتی را در خصوص رفع چربی پهلوها و رفع شل شدگی بافت­های بدن نشان داده است. بنابراین ال پی جی بهترین روش برای درمان شل شدگی پوست پس از کاهش وزن است.

آیا نتایج درمان با ال پی جی دائمی هستند؟


اگر عواملی که در ایجاد چاقی نقش دارند، تغییر نکنند؛ بدن به وضعیت قبل از درمان با ال پی جی بر می­گردد. برای حفظ نتایج ایجاد شده، ورزش کردن به طور منظم، رژیم غذایی این متعادل، و ماهی یک یا دوبار تکرار روش ال پی جی به حفظ نتایج ایجاد شده کمک می­کند.

در مجموع بیمار برای رسیدن به نتایج دلخواه به چند جلسه درمان نیاز دارد؟


به طور کلی ۱۰ جلسه مراجعه به پزشک می­تواند به ایجاد نتایج دلخواه کمک کند. پزشک توصیه می­کند که ۶ جلسه اول درمان طی مدت دو هفته انجام شود و مراحل باقیمانده به صورت هفته­ای دو جلسه اجرا شود تا بیمار بتواند ظاهر دلخواه خود دست یابد. پس از آنکه ظاهر دلخواه بیمار ایجاد شد، در اکثر بیماران ماهی یک یا دوبار مراجعه به پزشک برای ایجاد نتایج مطلوب کافی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.