لیپوسونیک ( هایفولیپولیز) روشی جدید لاغری موضعی شکم، پهلو و ران

0

لیپوسونیکس درمانی ایمن و غیرتهاجمی برای لاغری موضعی است که می‌تواند حدود ۲٫۵ سانتیمتر از چربی‌های اضافی مقاوم در برابر ورزش و رژیم لاغری را که در شکم، پهلو یا ران خارجی انباشته شده است، از بین ببرد. لاغری موضعی با لیپوسونیک شماری از مزایای لیپوساکشن را ارائه می‌دهد، بدون آن که هزینه بالا، دوران بهبود طولانی یا خطرات و عوارض احتمالی لیپوساکشن را داشته باشد.

 • از بین بردن حدود ۲٫۵ سانتیمتر از چربی‌های اضافی شکم، پهلوها و ران‌های خارجی به روشی ایمن
 • پیکرتراشی دقیق
 • دوران بهبود بسیار کوتاه یا عدم نیاز به استراحت
 • عدم نیاز به ایجاد برش یا مکش
 • عدم نیاز به تزریق

لیپوسونیک چیست؟


لیپوسونیک از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا یا هایفو برای از بین بردن دقیق چربی‌های زیر پوست استفاده می‌کند. متخصص زیبایی مجرب سری دستگاه لیپوسونیکس را روی ناحیه مورد نظر حرکت می‌دهد. پرتو اولتراسوند متمرکز سلول‌های چربی زیر سطح پوست را هدف می‌گیرد، بدون آن که کمترین آسیبی به بافت اطراف بزند. هایفولیپولیز سلول‌های چربی را تخریب می‌کند و فرایندهای طبیعی التیام‌بخشی بدن را برمی‌انگیزد. متابولیسم سلول‌های چربی متلاشی شده طی چند هفته در کبد انجام می‌شود.

فواید لیپوسونیک برای لاغری موضعی


 برخی از مزایای روش لیپوسونیک نسبت به سایر روش های لاغری عبارتند از:

 • غیرجراحی و غیرتهاجمی: درمان‌های لاغری تهاجمی، مانند لیپوساکشن، معمولاً با خطرهای خاص عمل‌های جراحی همراهند و دوران بهبود طولانی و مراقبت‌های خاص دارند. حتی روش‌های جدیدتر و کم‌تهاجمی لاغری نیز به نوعی عمل جراحی محسوب می‌شوند. حال آن که لیپوسونیک، برخلاف تمام این روش‌ها، غیرتهاجمی است و بیماران معمولاً می‌توانند فعالیت‌های معمول خود را بلافاصله بعد از اتمام درمان دنبال کنند.
 • پیکرتراشی دقیق: شکل و سایز بدن بیماران و شیوه تجمع چربی در بدن آنها با هم متفاوت است. قابلیت دیگر دستگاه‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی نیز محدود است و این دستگاه‌ها برای لاغری موضعی بعضی ناحیه‌ها به چندین ساعت و یا چندین جلسه درمان نیاز دارند. حال آن که دستگاه لیپوسونیکس کاربردهای متعددی دارد و با استفاده از آن می‌توان شیوه و محل تحویل انرژی را به خوبی کنترل کرد و بیمار را در یک جلسه‌ی یک ساعته به نتیجه دلخواه رساند.
 • عمق نفوذ بیشتر با بهره‌گیری از تکنولوژی هایفو: انرژی در بسیاری از تکنولوژی‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی، مانند رادیوفرکوئنسی و لیزر، در سطح بالایی جذب می‌شود یا در نزدیکی سطح پوست پخش می‌شود، در نتیجه عمق نفوذ در بافت چربی زیرپوستی محدود می‌شود و صرفاً نتایجی موقتی به دست می‌آید. اما انرژی اولتراسوند در لایه‌های مختلف پوست نفوذ می‌کند و بدون آسیب زدن به پوست یا بافت‌های اطراف به چربی هدف می‌رسد. دیگر دستگاه‌های پیکرتراشی اولتراسوند غالباً از انرژی غیرمتمرکز، با فرکانس پایین و کم‌توانی استفاده می‌کنند که تعداد جلسات درمان را افزایش می‌دهد و دستیابی به نتیجه مطلوب را تضمین نمی‌کند. حال آن که دستگاه لیپوسونیکس از انرژی اولتراسوند پرتوان و متمرکز برای تخریب چربی زیرپوستی استفاده می‌کند و نتیجه‌ای یکدست و قابل پیش‌بینی را در فقط یک جلسه به دست می‌دهد.
 • یک مکمل قدرتمند: اگرچه سازو کار هیچ درمان دیگری مانند لیپوسونیک نیست، به کمک یک درمان ترکیبی می‌توان نتایج چشمگیرتری را خلق کرد.

حتما بخوانید: لاغری و کاهش وزن با روش های جراحی

کاندیدای مناسب برای لیپوسونیک


انتخاب بیماران مناسب برای لاغری موضعی با لیپوسونیک بسیار مهم است، چون:

 • لیپوسونیک بهترین نتیجه را برای افراد فعال و سالمی به دست می‌دهد که حداقل ۵ سانتیمتر چربی اضافی دور شکم یا پهلو دارند.
 • بیمارانی بهترین نتیجه را از هایفوتراپی می‌گیرند که وزنشان نزدیک به وزن ایده‌آل است.
 • هایفولیپولیز را می‌توان بر روی بیمارانی با رنگ‌های پوست مختلف انجام داد.

لاغری موضعی با لیپوسونیک برای بیماران زیر مناسب نیست:

 • افرادی که BMI (شاخص توده بدنی) بالاتر از ۳۰ دارند.
 • دچار اختلال خونریزی دهنده هستند.
 • داروهایی را برای رقیق کردن خون یا جلوگیری از لخته شدن خون مصرف می‌کنند.
 • سابقه جراحی‌هایی مانند لاپاراسکوپی را در ناحیه درمان دارند.
 • سابقه لیپوساکشن در ناحیه درمان دارند.
 • دستگاه الکترونیکی مانند باطری قلب (پیس میکر) در بدن دارند.
 • باردار هستند یا ممکن است باردار باشند.

آمادگی قبل از درمان


 • دوش بگیرید و یک ساعت قبل از درمان، غذا میل کنید.
 • هماهنگی لازم را برای برگشت به منزل انجام دهید.

پزشک ابتدا عکس می‌گیرد و ناحیه درمان را اندازه‌گیری‌ می‌کند. در صورت تمایل می‌توانید قرص آرام‌بخش ملایم مصرف کنید، البته بسیاری از بیماران درمان را بدون نیاز به دارو و با مصرف تایلنول به خوبی تحمل می‌کنند. اگر می‌خواهید آرام‌بخش مصرف کنید، دارو را یک تا یک ساعت و نیم قبل از درمان دریافت می‌کنید تا دارو تا زمان شروع درمان اثر کرده باشد. متخصص ناحیه درمان را در این مدت علامت‌گذاری می‌کند.

حتما بخوانید: لاغری و رفع سلولیت بدون ورزش با دستگاه و روش تهاجمی و غیرتهاجمی

لاغری موضعی با هایفو چگونه انجام می‌شود؟


گرما، گزگز و سوزن سوزن شدن را حین درمان حس می‌کنید. بعضی ناحیه‌ها حساس‌تر هستند، اما زمانی که دارو مصرف می‌کنید، هنگام درمان این ناحیه‌ها نیز آرام و راحت خواهید بود.

زمان درمان: لیپوسونیک بسته به بزرگی و یا تعداد ناحیه‌های درمان دو تا دو ساعت و نیم طول می‌کشد.

دوران بهبود بعد از هایفوتراپی


ناحیه درمان نسبت به لمس حساس می‌شود و کبودی ظرف چند روز ایجاد می‌شود. کبودی و ناراحتی جزئی تا چند هفته ادامه دارد. ناحیه‌های درمان بلافاصله بعد از لیپوسونیک و تا یک یا دو روز بعد اندکی متورم خواهد بود. ماساژ دادن با کرم یا ژل آرنیکا کبودی را به حداقل می‌رساند.

 • دوران بهبود: دوران بهبود بعد از هایفولیپولیز بسیار کوتاه است یا این که اصلاً نیازی به استراحت کردن ندارید. ورم و کبودی جزئی نیز بعد از چند هفته برطرف می‌شود.

مراقبت بعد از لیپوسونیک

 • گن فشرده کننده‌ای را بلافاصله بعد از عمل بپوشید. سعی کنید به مدت ۴ ـ ۲ هفته از این گن استفاده کنید تا گن بدن را محکم دربربگیرد، ورم و کبودی را به حداقل برساند و احساس راحتی بیشتری کنید.
 • تایلنول برای تسکین درد و ناراحتی مصرف کنید.
 • داروهای ضدالتهاب یا مکمل مصرف نکنید. واکنش التهابی طبیعی بدن نقش مهمی در تاثیرگذاری لیپوسونیک دارد.
 • ورزش و فعالیت‌های معمول را هر زمان که احساس راحتی کردید، از سربگیرید.
 • رعایت رژیم غذایی معمول و ثابت نگه داشتن وزن در ماه‌های بعد از درمان بسیار مهم است. اشکالی ندارد که کمتر غذا بخورید، اما پرخوری کردن نتیجه‌ای را که برای آن زحمت کشیده‌اید، به باد می‌دهد.

زمان مشاهده نتایج


اکثر بیماران نتیجه نهایی را بعد از گذشت ۱۲ ـ ۸ هفته مشاهده می‌کنند. این مدت زمانی است که بدن برای متابولیسم طبیعی بافت چربی تخریب شده به آن نیاز دارد. سلول‌های چربی هدف گرفته شده برای همیشه از بین می‌روند، اما سلول‌های چربی اطراف می‎توانند رشد کنند؛ بنابراین بهترین روش برای حفظ نتیجه این است که سبک زندگی سالمی در پیش بگیرید.

عوارض جانبی


 • سرخ شدن پوست: به مدت چند ساعت
 • ورم: برای چند روز. به بیماران توصیه می‌شود که گن فشرده کننده بپوشند یا به مدت یک تا دو روز ورزش نکنند تا ورم بیشتر نشود.
 • کبودی: به مدت یک تا دو هفته
 • دیسستزی (حس غیرعادی): به مدت چند هفته

سوالات رایج


متخصصین توصیه می‌کنند که سه جلسه درمان در فواصل ۱۲ ـ ۸ هفته‌ای برای از بین رفتن ۲٫۵ سانتی متر چربی انجام شود. البته نتایج تمام بیماران یکسان نیست.

لیپوسونییک کاملاً غیرجراحی و غیرتهاجمی است. اگرچه لیپولیز از لیزر برای تخریب سلول‌های جراحی استفاده می‌کند، اما این روش نیز یک عمل جراحی محسوب می‌شود. در واقع لیپو لیزر را باید “لیپوساکشن با استفاده از لیزر” تعریف کنیم. فیبر لیزری به ضخامت یک میلی متر در عمل لیزر لیپوساکشن وارد پوست می‌شود. لیزر سلول‌های چربی را از بین می‌برد، مواد حاصل از تلاشی این سلول‌ها با استفاده از لوله کوچکی، به نام میکروکانولا از بدن بیرون مکیده می‌شود.

بعید است که این مشکلات بعد از هایفولیپولیز ایجاد شود. لیپوسونیک برخلاف لیپوساکشن باعث افتادگی پوست نمی‌شود. بااین حال لیپوسونیک نباید بر روی افرادی انجام شود که دچار مشکل شلی شدید پوست هستند. همچنین این روش برای بیمارانی که پوستشان اندکی شل است، نیز مناسب نیست.

آزمایش‌های گسترده نشان داده است که اگرچه لیپوسونیک باعث متلاشی شدن سلول‌های چربی ناحیه درمان می‌شود، میزان کلسترول خون بعد از درمان در حد نرمال باقی خواهد ماند.

لیپوسونیک روش مناسبی است که کمک می‌کند پیراهن یا شلوارتان را یک سایز کوچکتر انتخاب کنید، اما نتایج این روش به اندازه جراحی لیپوساکشن چشمگیر نیست.

چنانچه قبلاً جراحی انجام داده باشید یا اسکار و جای زخم روی بدنتان وجود داشته باشد، ممکن است هایفولیپولیز برایتان مناسب نباشد.

هزینه لیپوسونیک به ناحیه درمان بستگی دارد. متخصص طرح درمان را در جلسه مشاوره تهیه می‌کند و هزینه دقیق درمان را اعلام می‌کند.

هایفوتراپی به دلیل بهره‌گیری از تکنولوژی منحصر به فرد پویش و تحویل انرژی مافوق صوت، برخلاف لیپوساکشن نتایجی صاف و یکدست ایجاد می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.